Katalog            Pakiety wyposażenia            Sklep               Aktualności          Pobierz aplikację

 

Laboratoria Przyszłości dla szkół niesamorządowych i niepublicznych

Opublikowano: 23.02.2022r.

Rządowy program Laboratoria Przyszłości decyzją Rady Ministrów zostaje rozszerzony na placówki niepubliczne i niesamorządowe.

Oznacza to, że z dofinansowania na zakup wyposażenia pracowni oraz pomocy dydaktycznych będą mogły skorzystać także szkoły prowadzone przez organizacje pozarządowe, osoby prawne i fizyczne oraz ministrów, a także  polskie szkoły poza granicami kraju.

Szkolne Laboratorium Przyszłości powstaje już niemal w każdej publicznej szkole podstawowej. W pierwszej turze programu, o dofinansowanie dla szkół samorządowych zawnioskowało aż 99% placówek, z których każda otrzymała 100% dotacji. Już niebawem tę samą szansę otrzymają szkoły prywatne.

Wysokość dofinansowania oraz wyposażenie podstawowe będą takie same dla wszystkich szkół podstawowych w programie Laboratoria Przyszłości, także placówek niepublicznych.

Wypełnij formularz aplikacyjny: https://www.webankieta.pl/ankieta/710635/laboratoria-przyszlosci-formularz-aplikacyjny-szkol-niesamorzadowych.html

Programowanie w Laboratorium Przyszłości

BeCREOkit i Scottie Go!

Wspierając naukę programowania i pracy projektowej, zestaw BeCREOkit doskonale uzupełnia się z serią gier edukacyjnych Scottie Go! Nauczaj programowania w atrakcyjnej formule grywalizacji już w pierwszych klasach szkoły podstawowej i pozwól uczniom samodzielnie tworzyć programistyczne wyzwania w kreatorze zadań Scottie Go! Dojo.